Špičkové rukavice ze Švédska
Špičkové rukavice ze Švédska

Pojmy

Hestra textilie

Cordura © Stretch Extra hard odolná nylonová tkanina s vynikajícími roztažnými vlastnostmi, které zajišťují dobrou kondici. Materiál je odolný proti větru, nepromokavý a prodyšný.

Hestra Softshell 4-way stretch odolná a pružně roztažná textilie vyrobena z polyamidu / elastanu. Je větru a vodě odolná s vynikající prodyšností.

Gore WINDSTOPPER© Softshell strečový materiál odolný proti větru a odpuzující vodu s excelentní prodyšností. Micron z větrné strany vodotěsný, jemný polyester s dobrou prodyšností. Propojení obvyklé Windstopperové membrány s lehkými technickými materiály. Přednosti tohoto elastického materiálu jsou dokonalá prodyšnost, odolnost proti větru, vodoodpudivost a odolnost proti oděru.

Neopren © textilní krycí materiál ze syntetického kaučuku, který je odolný proti povětrnostním vlivům a má dobré tepelně izolační vlastnosti i za mokra.

Proton odolná nylonová tkanina, která je větru a vodě odolná s vynikající prodyšností.

Canvas Sturdy – robustní plátno, detailně utkáno, dvouhřídelná tkanina zhotovená z tkané polyester / bavlněné příze.

Triton pevná nylonová tkanina, která je větru a vodě odolná a má vynikající prodyšnost.

Ventile © 100% bavlna s dlouhými vlákny. Tato hustě tkaná tkanina má přirozené vodě a větru odolné vlastnosti bez povlaků, membrány nebo fluorovaných uhlovodíků.

Hestra podšívky

Merino Wool – vlna z merino ovcí má velmi jemnou strukturu vláken, která poskytuje měkkou a pohodlnou vlnu. Používáme merino vlny pro podšívky.

Bemberg měkká a příjemná polyesterová podšívka, umělé hedvábí.

Systém Bemberg – dvoustupňová koagulace poprvé: srážení v proudící vodě, vzniká gel, který se orientuje a protahuje (80x). Podruhé dokončení koagulace: kyselá lázeň H2SO4. Dochází ke srážení celulózy a vznikají jemná, dobře orientovaná, ale málo pevná vlákna.

Fleece jemný materiál, výstelková nebo vlasová pletenina, absolutně vzdušná, vyrobená z polyamidu nebo polyesteru. Udrží výborně teplo, odvádí vlhkost a rychle vyschne.

Felted wool/Wool pile/Angora Wool udrží vaše ruce v teple, i když je mokro. Plstění znamená, že vlna byla promyta mýdlovou vodou, a vychází z toho, že udrží ruce dlouho v teple.

Polartec Power Dry / Power Stretch Thin, vlhkost transportující podšívka s excelentní prodyšností. Hedvábí 100 procent hedvábí.

Wool terry cloth pletený materiál, jehož kudrnatá vlákna a froté smyčky spolu mohou vázat velké množství vzduchu – až 80%.

Hestra membrány

CZone ™ rukavice, která je sestavena s použitím čtyř různých vrstev, přičemž každá vrstva má specifickou funkci. Svrchní materiál, nepromokavá a prodyšná membrána, zateplení a podšívka se vzájemně doplňují a společně vytváří teplou a příjemnou zónu pohodlí pro vaše ruce.

GORE-TEX © tenká PTFE membrána, která se chová stejným způsobem jako lidské kůže. Dýchá, to znamená, že uvolňuje přebytečné teplo a tělesnou vlhkost, čímž se předchází průniku jakékoliv vlhkosti zvenčí. Je to větru odolný a nepromokavý materiál.

OutDry © je membrána, která se používá společně s technikou laminace membrány s vnějším materiálem a podšívkou rukavice, čímž se vytváří pocit jedné rovnoměrné vrstvy. To má za následek, vodotěsné, ale prodyšné bariéry aniž by bylo ohroženo nošení rukavic. Používáme OutDry například v našich horolezeckých rukavicích pro lezení v ledu.

Hestra designy

Eagle Grip © použití tvaru nebo pre-křivky rukavice tak, že sledují přirozené zakřivení vašich rukou, tak i jednoduší a pohodlné uchopení.

Ergo Grip konstrukce, kde je vytvořena rukavice s minimem přebytečného materiálu v oblasti dlaně. Švy jsou umístěny v souladu s přírodní ergonomií ruky. Výsledkem je velmi přiléhavé, ale obratné rukavice.

Leather welt palcový šev je chráněn a vyztužen z extra, ochranného lemu z kůže. Designový prvek , který se dědí od našich prvních pracovních rukavic.

Outseams šicí technika, kterou používáme pro několik modelů. Ta poskytuje vynikající komfort pro prsty.

Piqué seam technika sešívání materiálu, který tvoří vnější obal.

Snow lock zabraňuje vstupu sněhu na vnější straně a úniku tepla na vnitřní straně.

Vertical Cut © speciální Design používaný u některých z našich sjezdařských závodních rukavic pro nejlepší vlastnosti.

Ergo Grip je patentovaný design, který umožňuje ušít rukavice s různým úrovněmi zakřivení prstů pro optimální přilnavost. Ergo Grip poskytuje velmi těsné nošení s minimem přebytečného materiálu.

Wolf Paw © patentovaný výztuž konečků prstů, která eliminuje švy z povrchu, které se nejvíce opotřebovávají.

Hestra izolace

Fiberfill izolační materiál vyrobený z polyesterového vlákna.

Primaloft © měkký, níže jako polyester, který je zároveň teplý, prodyšný a odolný proti vodě.

Quallofil © polyesterové vlákno s čtyřmi mikroskopickými vzduchovými kanály v každém vlákně, které poskytuje lepší tepelně izolační vlastnosti.

Thermolite © na bázi polyesteru tenká a pružná izolace. Zachovává izolační vlastnosti i za mokra.

Swisswool Švýcarská vlna je vyrobeno z 88% vlny ze švýcarského ovcí. Druhých 12% je kukuřičný škrob, který dodává vlastnosti anti-plstnatění.

Hestra ostatní názvy

Chamude © materiál z odolného mikrovlákna.

PU Digital / PU Power Grip měkký, ale odolný strukturovaný materiál vyrobený z polyuretanu.

Nor Grip natištěný povlak v dlaňové části rukavic pro lepší uchopení.

3M Scotchlite © reflexní materiál od 3M.

Coating povlak na tkanině, který poskytuje materiálům různé vlastnosti v závislosti na povlaku, který používáte. Například vodě-odpudivost a prodyšnost.

**Wax Finish **Fabric konzervační vosk, který vylepšuje vlastnosti materiálů, zejména vodě odpudivost, při zachování prodyšnosti.

logo-hestra

© 2016 Verner a syn | Vytvořeno v  MAXON DESIGN s.r.o. 

Partnerské weby: 12triko.cz | Pokud hledáte kvalitu a originál