Špičkové rukavice ze Švédska
Špičkové rukavice ze Švédska

Systém – 3 vrstvy a být v teple

Rukavicový SYSTEM Hestra je založen na principu vrstvení – hlavním principem je tedy vrstvení na sobě mnoho různých funkčních kusů oblečení. Použitím vrstev v rukavicích, můžete regulovat teplotu v závislosti na povětrnostních podmínkách a úrovňi aktivity.

1) Přímo na svoji ruku, nosit vrstvu, která je tenká, ale odvádí vlhkost. Současně vytváří ohřev vzduchu kolem kůže. Měli byste jí mít tak, aby se zabránilo kontaktu s chladným povrchem při plnění úkolů, které vyžadují obratnost prstů.

Tenká vložka nošená uvnitř rukavice zvyšuje teplotu asi o 20 procent.

2) Základní rukavice jsou ty, které se používají nejčastěji. Ty udržují vaše ruce v teple za normálních chladných podmínek, odvádí vlhkost a poskytují ochranu proti větru a vlhkosti. Základna rukavice je k dispozici s pevnou nebo odnímatelnou vložkou. S vyměnitelnou vložkou se usnadňuje regulace teploty.

3) Skelet rukavice je vrstva se zvýšenou ochranu, kterou je třeba vytáhnout, když jsou podmínky mrazivé , značně kousavé, extrémně studené, mokré nebo když jste v těchto podmínkách po delší dobu. Skelet vytváří další vrstvu vzduchu, která izoluje proti chladu. S s vrstvou 1 a 3 se izolační vlastnosti zlepší přibližně o 50 procent v porovnání s pouhou základní verzí rukavic.

Skelet rukavice by měl být natolik velkorysý, že ponechá prostor velkého objemu izolačního vzduchu.

Kombinace založené na vašich potřebách

Existuje mnoho kombinací – výběr modelů založených na potřebách vaší ruky, činnosti a povětrnostním podmínkách, které očekáváte. Například: při umísťování podlážky stanu v chladu, použijte tenké vložky. Pro pěší turistiku do kopce, vaše tělesná teplota stoupá, ale vítr může chladit vaše ruce. Použijte nepromokavý model, který je vysoce prodyšný. Když se zastavíte k odpočinku, budete potřebovat větší izolaci, než když jste v pohybu – používejte skelet na rukavice.

Srdce před rukou

K dispozici jsou také jako prvek bezpečnosti. Ruce a nohy jsou první části těla, která trpí, když jste venku v zimě. Oni jsou nejdále od základních životní ch funkcí v jádru těla – srdce, mozek, mícha a zažívací trakt. Jemná síť kapilár v prstech rukou a nohou se vypne, když jsou v příliš velkém chladnu a konečky prstů zbělají. Dalo by se říci, že tělo „obětuje“ méně důležité části, ve snaze zachránit ty orgány, které jsou nezbytné pro přežití.

Smyslem je to, že vaše ruce a nohy potřebují zvláštní ochranu, když zima nutí tělo kompenzovat přirozené funkce organismu. Nezapomeňte, že i když vaše tělo je v teple , mohou vaše ruce a nohy postihnout ještě omrzliny.

Extra izolační vrstva vám může pomoci v extrémních klimatických podmínkách. Výhodou skeletu na rukavicích je, že může být vyhrnut a být stále připraven k nasazení.

logo-hestra

© 2016 Verner a syn | Vytvořeno v  MAXON DESIGN s.r.o. 

Partnerské weby: 12triko.cz | Pokud hledáte kvalitu a originál