Špičkové rukavice ze Švédska
Špičkové rukavice ze Švédska

Materiál

Hestra – materiál kůže

Kůže je přírodní, živý materiál. Je vedlejším produktem masného průmyslu a jeden z našich nejstarších materiálů pro oblečení. Je krásná, pružná a zajišťuje pohodlné nošení. Některé kůže odolávají vlhkosti dobře, zatímco jiné jsou měkčí. Vlastnosti kůže jsou částečně výsledkem toho, jak zvíře žilo. Vybíráme naše kůže s velkou péčí a úzce spolupracujeme s koželužnami. Protože pracujeme s kůží od roku 1936, máme dobrou síť kvalitních dodavatelů.

Mnoho našich rukavice jsou vyrobeny z kůže bez barviv. Pro naše barevné rukavice, používáme pouze bubnově obarvené kůže. To vyžaduje lepší kvalitnější suroviny, než když se natírá barva na povrch. Ale rozumí se, že kůže si zachovává svůj přirozený vzhled a vlastnosti. V závislosti na účelu použití rukavic, volíme druh kůže, nebo je různě kombinujeme.

LOKE venkovní rukavice, které jsou ideální k nošení kolem táboráku.

Napa je hladká měkká, ale odolná proti vlhkosti, a proto se používá pro většinu našich lyžařských rukavic.

Army Kůže je naše nejodolnější kůže, původně používala k výrobě rukavic pro vojenské účely. Jedná se o speciálně upravené kozí kůže, které vydrží náročné, venkovní podmínky. Kůže má dobrou impregnaci a její konstrukční vlastnosti poskytují účinnou ochranu proti vlhkosti.

Hovězí kůže je odolná kůže s dobrými vlastnostmi při impregnacích. Vytváří krásné odstíny v barvě, když je obarvená, odolává vlhkosti a oděru výborně. Z tohoto důvodu se široce používá pro mnoho našich lyžařských rukavic.

Nubuck je kůže, kde je povrch – lesklý a hladký – po vyleštění dává pocit semiše.

Pekari je kančí kůže z Jižní Ameriky. Je to měkký, hladký a teplý materiál. Je považována za jednu z nejvíce exkluzivních kůží pro rukavice.

Elk kůže je měkká, bohatá kůže s dobrými izolačními vlastnostmi a jemnou texturou povrchu. I když je z odolné kůže, má citlivý povrch. Používáme losí kůže ze Švédska a Finska, kde klima produkuje ty nejkvalitnější kůže.

Drum barvené kůže jsou zbarveny skrz na skrz, takže si kůže udržuje své přirozené vlastnosti. Tato metoda vyžaduje vyšší kvalitu surovin, než-li kůže jen povrchově barvené..

Ecocuir © je hovězí kůže ochrannou známkou, která je obarvená(pálením) bez použití chromu nebo syntetických barviv. Kůže je nasycena tukem, aby lépe odpuzovala vlhkost. Je to krásné přírodní zabarvení, které získá pěknou patinu v průběhu času..

Kančí kůže je robustní kůže, která je odolná, jak proti roztržení, tak proti oděru. Má porézní strukturu, která izoluje velmi dobře. Používáme švédského divočáka pro naše Loke venkovní rukavice.

logo-hestra

© 2016 Verner a syn | Vytvořeno v  MAXON DESIGN s.r.o. 

Partnerské weby: 12triko.cz | Pokud hledáte kvalitu a originál