Špičkové rukavice ze Švédska
Špičkové rukavice ze Švédska
Button 1 default text
Button 2 default text

Cyklistické rukavice Hestra – rozhovor

cyklokros Ergo Grip WINDSTOPPER® Race rukavice

Cyklistické rukavice Hestra není příliš u nás známá značka pro tento typ rukavic. Značka Hestra je slavná zejména v oblasti lyžařských rukavic, nicméně rukavicím pro cyklisty se věnuje také. Osvědčené jsou zejména ty modely pro chladnější teploty.
Níže uvádíme rozhovor s mladou závodnicí Klárou Vernerovou z Mladoboleslavského teamu Ivar CS – Author team.

Daří se probíhající cyklokrosové sezóně?
Výsledky zatím nejsou dle mých představ, nedaří se mi navázat na výkony ze silnice a MTB. Dílem to je způsobeno horší sportovní formou a dílem technickými problémy, které mne potkali během závodů.

Jak vypadá vlastně současný cyklokros?
Výrazně narostl počet závodníků v mládežnických kategoriích. Když jsem začínala s cyklokrosem, startovalo třeba jen 12 kadetek a závodilo se společně s kluky. Nyní nás startuje v kadetkách přes 40 závodnic a je celkem ostrá konkurence. Kluků jezdí ještě více. Tedy, během čtyř sezón, značný nárůst popularity v tomto sportu.

běžkařské Ergo Grip WINDSTOPPER® Race rukavice 2

Cyklokros je vždy vnímán, jako sport v drsných klimatických podmínkách? Ano, některé závody a spousta tréninků probíhá při teplotách kolem 0°C za různé úrovně deště či sněžení. Je třeba se o sebe precizně starat, abycho neonemocněli. Samozřejmě máme oblečení a výbavu do tohoto pačasí, ale při závodech se svlékáme pouze do kombinézy.

Tímto se dostáváme k našemu tématu, jste jedna ze závodnic, která používá cyklistické rukavice Hestra.
Používám k závodům a tréninkům dva modely celoprstových cyklistických rukavic Hestra, a to běžkařské Ergo Grip WINDSTOPPER® Race rukavice a rukavice Bike WINDSTOPPER® Tracker Sr. V modelu Ergo Grip WINDSTOPPER® Race jezdím při teplotách 0°C a + a všechny závody. Jsou těsně přiléhavé, tedy se mi dobře ovládají řídítka brzdy a řazení a nemrznu v nich. Model Bike WINDSTOPPER® Tracker Sr. vozím při větších zimách a v případě deště či sněžení. Mám drobné ruce, tedy potřebuji udržet ruce v provozu schopném stavu, abych mohla ovládat řidítka, brzdy a řazení. Musím konstatovat, že cyklistické rukavice Hestra mi značně usnadňují se vypořádávat s nástrahami počasí.

Jak jste se k značce Hestra dostala?
V zimě závodím v Alpském lyžování, takže tam došlo k seznámení se značkou Hestra. Jelikož lyžařské rukavice Hestra mne přesvědčili svou kvalitou, volba pro cyklokrosovou sezónu byla jasná. Oceňuji zejména to, že mi tyto rukavice udržují ruce v teple a dále řekla bych bezkonkurenční životnost rukavic Hestra.

běžkařské Ergo Grip WINDSTOPPER® Race rukavice 4

Závodí ještě někdo v cyklistickcýh rukavicích Hestra?
Ano, vím o dalších třech závodnicích, které je používají.

Děkujeme vám za rozhovor a ať se ve zbytku sezóny daří.

Autor

hestraruka

Publikováno

6.11.2016

Rubriky

Komentáře

0

Sdílejte s přáteli

Váš komentář

Jméno:
Website:
E-mail:
Zpráva
logo-hestra

© 2016 Verner a syn | Vytvořeno v  MAXON DESIGN s.r.o. | GoldenEgg Team