Špičkové rukavice ze Švédska
Špičkové rukavice ze Švédska
Button 1 default text
Button 2 default text

Test rukavic Hestra na podzimním ledovci

V polovině října jsme se vypravili na tréninkové soustředění sjezdařů na rakouský ledovec Kaunertal. V rámci soustředění proběhl test rukavic Hestra na podzimním ledovci  Hestra z pozice trenéra.
V první půli soustředění bylo relativně teplé počasí kolem 0°C. Zvolil jsem prstové rukavice ERGO GRIP ACTIVE. Jedná se o outdoorový model těsně přiléhající k rukám s Ergo Grip konstrukcí. Tyto rukavice jsou nejefektivnější v rozmezí teplot 5°C až -5°C, kdy v nich je příjemné prostředí, tedy ani velké teplo a ani zima. Pro lyžařského trenéra j zaásadní výhoda rukavic ERGO GRIP ACTIVE v jejich velmi dobré obratnosti. Je v nich celkem snadné provádět mnoho činností bez sundávání rukavic. Zcela snadno lze otevřít batoh a vyndat potřebné věci, sestrojit vrtačku a pracovat s ní a také obratně manipulovat s kloubovými tyčemi.

 

V druhé půli soustředění klesly teploty pod 10°C a a přišla řada na rukavice Army Leather Heli Ski. Jsou to zimní rukavice s vyndavací vnitřní vložkou s dlouhým přesahem přes rukáv. Při teplotách od -7°C se osvědčily, jako ideální. Teplota – 15°C nebyla žádným problémem. Manipulace v nich již není tak snadná, ale poutka na ruce umožní rychlou akci např. s batohem a rukavice jsou stále v blízkosti pro rychlé nandání. Práce s vrtačkou a kloubovými tyčemi nečinila žádnou obtíž.
Test rukavic Hestra na podzimním ledovci vyšel pro oba modely na výbornou. Pro lyžařskou trenérskou populaci je mohu jenom doporučit.

autor: Jiří Verner, treneér alpských disiplín při TJ AŠ MB.

Autor

hestraruka

Publikováno

26.10.2016

Rubriky

Komentáře

0

Sdílejte s přáteli

Váš komentář

Jméno:
Website:
E-mail:
Zpráva
logo-hestra

© 2016 Verner a syn | Vytvořeno v  MAXON DESIGN s.r.o. | GoldenEgg Team